Alaskan Malamute weekends


 

 Alaskan Malamute weekend 19.-20.-21.6. 2015

this year's first outing with AM, organized AMKCR- 19.-20.-21. June 2015. The route Broumov Walls (Hlavňov- Smith gorge - Star and through Vulture's Nest back). Weekend was well organized Petra Ježková and Tom Kubec again. 

Galerie 1

Galerie 2

 

 

 


 

Podzimní víkend s malamutem

19.- 20.- 21.9. 2014

http://udoli-doubravy.ceskehory.cz/

 

Setkání potomků Lili a malamutích přátel
Je pátek po práci, balím věci do auta a kolem mě pobíhá už nervózní smečka.  Tak jedeme taky nebo nás necháš doma?  Beru do ruky granule a postroje, to je radosti! Cílem cesty je nyní Kemp Moře u rybníku Řeka, kde nás už čekají další přátelé a kamarádi ze stran majitelů i čtyřnohých společníků.  Cílem srazu na tomto malebném místě Vysočiny je sraz našich štěňátek od Lili a také dalších příznivců srazů a majitelů malamutů.
V pátek po příjezdu už na nás před kempem čeká smečka pobíhajících čtyřnohých přátel.  To je pro našeho 7 měsíčního Jacka a pětiletou maminku Lili ta pravá opravdová radost. Okamžitě začíná seznamování a hry.  Vzhledem k tomu, že kemp je u rybníku, nechybí ani honičky ve vodě, které jsou zde asi nejvíce populární. Samozřejmě nechyběly ani šarvátky puberťáků, které ale končily v dobrém. Pro nás je radost dvojnásobná, protože vidíme, jak ty naše malé kuličky vyrostly a zároveň nás těší další čtyřnozí, kteří dojeli.  Někteří i ze Slovenska či z Beskyd. Večer probíhal v pokojném duchu a zejména se vše točilo okolo seznamování a bavení se o našich miláčcích. Sdíleli jsme své zkušenosti a postupně si formovali svoje přesvědčení o tom, že máme to nejlepší plemeno na světě. Druhý den ráno, za téměř letního počasí, jsme nechali smečku již devíti psů vyběhat kolem rybníku i v něm a potom se připravili na společný výlet do Údolí Doubravy.  Přijela se na nás podívat i Kateřina se svým Stormíkem, za což jsme byli všichni moc rádi. Jen přeci i Stormík zde měl svojí dcerušku Kyru ze Slovenska.  Údolí Doubravy je cesta podél toku říčky, která svým charakterem velice připomíná Slovenský ráj. Pesanům a věřím, že i páníčkům se to moc líbilo.  Jen přeci jde o členitý terén a čucháního tu bylo habaděj. Výlet jsme zakončili společným posezením až do pozdních hodin a plánováním dalších setkání.  Všichni shodli na tom, že je to nádhera, vidět pohromadě smečku a nechat je společně jednou za čas vyběhat.
Na nedělní dopoledne jsme měli připravený program s koloběžkou a tahem psů.  Pod dohledem zkušeného kolegy Čendy Rakuse, který se tahu aktivně věnuje a k dnešnímu dni vlastní 11ti členou smečku, si mohli všichni účastníci vyzkoušet jak na tom jejich pejsek je a jak ho to baví. Nejčastější obavy a názory byli, ta moje, nebo ten můj tahat nechce. Jaká byla radost všech přítomných, když byl opak pravdou a všichni čtyřnozí krásně tahali své páničky.  Perfektní na téhle akci bylo, že si zde mohli všichni půjčit Čendovi nebo moje psy a k něm si zapojit ty své. To se to potom učí rychle.  Určitě pro popularitu tohle ještě na akcích budeme opakovat.  Ať si to každý zkusí.  Jen přeci k malamutům tohle patří a je vidět, že je to pro ně ta opravdová zábava, když může povozit svého pánička a zároveň si užít procházku trochu v rychlejším tempu.
Závěrem bych chtěl všem účastníkům poděkovat, že dorazili, za jejich pohodovou náladu, ve které se celý sraz nesl a za chuť a energii kterou mě předali, abych zase něco podobného uspořádal.  Celkově jsme se shodli na tom, že je nádherné vidět psy pohromadě a že bude fajn, když alespoň jednou za kvartál takovou akci uděláme.  Odnáším si ze srazu spoustu nových aktivit a soudě podle Jacka a Lili, kteří nechtěli ani odjet domů soudím, že si to užili úplně nejvíc.
Nyní již máme v plánu, že v zimě uspořádáme společný výstup na Sněžku s malamuty a zároveň vás všechny, kteří budete mít zájem, zveme.  Kromě hrátek na sněhu a výstupu na nejvyšší horu Česka, se můžete těšit i na psí spřežení od Čendy Rakuse a na mnoho dalších aktivit.  O tom všem dáme samozřejmě včas vědět.
Tímto uzavíráme první sraz malamutů jak z klubu, tak i mimo něj a těšíme se na další.
S pozdravem za smečku, Tomáš Kubec

 


 

GALERIE 1

GALERIE 2

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Víkend s Aljašským malamutem Beskydy 6.-7.-8.6. 2014


 

galerie 1

galerie 2

 

 


 

Víkend s Aljašským Malamutem DOLNÍ KALNÁ 1-2.-3. 06. 2012

 

galerie1

galerie 2

 

 

 

X. Víkend s Aljašským Malamutem DOLNÍ KALNÁ 28.- 29.05. 2011

 

galerie

 

V letošním roce jsme se sešli opět o víkendu , v krásném prostředí kempu v Dolní Kalné v předhůří

Krkonoš .

Příznivci aljašských malamutů , přátelé, chovatelé a majitelé páteční odpoledne obsadili nádherný

kemp. Jarní atmosféra a krásná příroda okolo , slibovala příjemně strávený víkend .

Večerní posezení se nám protáhlo do pozdních nočních hodin a i když venku sprchlo , v klubovně nám

všem bylo fain .

Ranní společná snídaně , a plán na sobotní den byl vytvořen . Počkali jsme na opozdilce a vydali se na

trasu , kterou nám pro letošek připravil team Dany Staňkové .

Slunce nám hřálo do zad i do chlupatých kožíšků a dobrá nálada nám poháněla nožky , rychlostí

turistického nášlapu .

Naši malamuti , kteří si v kopečkách vychutnávali opuštění vodítek se chovali naprosto vzorně a jejich

šťastné obličeje , byli pro nás velkou odměnou ☺

Opravdu málo stačí ke štěstí , to mi věřte .

Po pozdním vynikajícím obědě v restauračním zařízení , kde si šéfkuchař přišel prohlédnout naší

bandu a psíkům přinesl douzovaný výýýborný točeňák , jsme se vydali zpět na základnu .

Večer nám pánská část připravila táborák a dámská část vynikající pochoutky určené na gril . Jedno

téma znělo údolím : aljašský malamut !

Bylo to prostě zase SUPER a ráno v neděli po snídani , jsme se rozjeli opět k domovům .

Tak se zase těším !!! ☺

P.S.

Jak Badík k dírce do kožichu přišel ???

Nebojte se dočtete se v příštím díle !!!

Jen pro nezasvěcené , Badík je teriér a dírka do kožichu ho neminula . Ale zase měl krásné apartní šití

jako slávista ☺ A vše ve zdraví přežil , jeho panička ovšem málem odnesla konflikt pobytem na JIPce .

Ale doufám že malý panáček to spravil !! Jani neboj teriéři vydrží úplně všechno a VŮBEC se nepoučí

☺ !!

Michaela Purnochová

 

 

 

 

 

 

 

IX. Víkend s Aljašským Malamutem středisko TRNÁVKA  29. - 30.05. 2010

 galerie 1

galerie2

 
      Tradičně se členové našeho klubu sešli na společné akci VÍKEND S AM a tentokrát na Vysočině ve středisku Trnávka u Želiva. přihlášeno bylo 51 lidí a 43 psíků a to nejen malamutů, i když vzhledem k počasí a následným povodním nakonec nedorazili všichni ohlášení, účast byla letos rekordní. Přivítali jsme mezi námi hodně nových milých tváří se svými mladými malamutími přírůstky a doufám, že se spolu budeme setkávat i nadále. Někteří nedočkavci opět přijeli již v pátek, protože se těšili na avizované krásné počasí v lesích Vysočiny. Předpověď nás skutečně nezklamala a bylo nádherně slunečno a teplo, což jsme po minulém týdnu opravdu ocenili.
     V 10 hod jsme začali avizovanou bonitací a po poledni skončili svodem dorostu. Rozhodčí paní Marušková posuzovala zkušeně a s přehledem a spolu s poradkyní chovu Danielou Staňkovou a zapisovatelkou Lenkou Juhaňákovou se svého úkolu zhostila jako vždy na výbornou. Moc nás potěšilo, že noví majitelé malamutíků přijeli na svod dorostu v tak hojném počtu a my měli možnost porovnat vývoj našich „potomků“. Svodu se zúčastnili importovaná fenka Silver Shadow Stormchaser paní Heleny Jiskrové a Michaeli Purnochové, pejsci a fenečky z vrhu „A“ chovatelské stanice Ledový třpyt (Arnika Royal a Arelen First manželů Duškových, Akira Snow Lenky Bezděkovské a Aaron Stout), z  chovatelské stanice Stormyth z vrhu „G“ (Gypsy Talisman Lenky Švecové, Greedy Bear Jiřího Nevyhoštěného a Goosberry Bloom Marie a Šárky Hencových a z vrhu „H“ (Hidden Treasure rodiny Perkových, High Hopes rodiny Vavřínkových a fenečky Honey Pot Lenky Grusové a Howling Tempest Radka Holeše)
. Gratuluji panu Lukáši Vavřínkovi a nadějnému psu High Hopes Stormyth (Merlin) a slečně Lence Grusové a její milé fence Honey Pot Stormyth (Honey), kteří byli rozhodčí vybráni jako nejlepší pes a nejlepší fena.
     Po obědě nám hlavní organizátor  celé akce Vláďa Vejsada připravil tak bohatý program, že bylo  potřeba se roztrojit, abychom mohli stihnout vše. Sportovci rodu turistického se vydali indiánskou stezkou na 3 km cestu do Želiva Na Kocandu, kde se posilnili na adrenalinovou zpáteční cestu. Zbylé osazenstvo si užívalo dráhy agility, kterou nám Iva s Vláďou zkušeně připravili a po té nám ještě zajistili prohlídku známého Želivského kláštera.
     Kromě agility jsme měli možnost si vyzkoušet přivolání našich malamutíků na volno. Svou poslušností paničku velice mile překvapila Sašenka Schejbalovic, snažili se Vejsadovic Rôzinka, Vavřínkovic Merlin, Hencovic Geilinka, Holešovic Peggy, Scheuflerovic Alisia a Storm a také naši nejmenší Purnochovic Čiko a Marinčičovic Ony a mnozí další. V soutěži agility, která tentokrát byla sice hodnocena na čas, ale byla pojata spíše jako možnost vyzkoušet si něco nového pro přítomné malamutíky a jejich páníky. Možnost vyzkoušet si trať  měli také páníčci, čehož využila Kačenka Marinčičová a zkusila ji po čtyřech jako  správný malamut s časem 41,27 s a také po dvou  za 16,40 s ☺

Připravenou dráhou úspěšně a vesele se svými páníky proběhli


1.   Rózinka              čas      19,80 s
2.   Geilinka                          21,70
3.   Gypsy                             22,40
4.   Storm                             24,60
5.   Falco                              24,80
6.   Alisia                              28,30
7.   Peggy                            28,50
8.   Franta                            30,42
9.   Merlin                             32,00
10. Kony                              32,20
11. Dastyn                           35,50
12. Sašenka                     1.08,00

Běžel a skákal i Grey, byl tak nedočkavý a rychlý, že se s ním náhradní panička Iva dostala 2 x mimo louku. Inu je Vláďův a chtěl být s ním.

Večer jsme se jako obvykle věnovali zábavě, povídání o tom, co nás všechny spojuje a konzumování grilovaného masíčka, salátů a jiných dobrot. Na závěr noci jsme s přáním, abychom se zase za rok společně sešli, vyslali k hvězdnému nebi thaiské balonky štěstí, které jako milé překvapení přinesl mistr opékač Jirka Novák. Zažili jsme tak spolu další velmi příjemný víkend  společně s našimi pejsky.

 

Kateřina Scheuflerová-Bergerová

 

 

 

 

 


VIII. Víkend s Aljašským Malamutem LUŽANY 30.-31.5. 2009

galerie

 

     Poslední květnový víkend jsme se opět sešli na naší společné akci Víkend s AM. Jako obvykle někteří nedočkaví otužilci dorazili do Lužan již v pátek a pak nás přivítali bohatě snídajíce venku na oroseném trávníku. Sobotní ráno pokračovalo Výroční členskou schůzí, po které jsme si šli protáhnout nohy a provětrat hlavy na příjemnou vycházku.
    Odpoledne se nám tentokrát příroda postarala o osvěžení, občas nás zasáhla dešťová přeprška, ale našim psíkům takové počasí šlo k duhu a nám při sportovních výkonech nevadilo. Jen trať pro scooter byla na některých strmějších úsecích kluzká, o čemž se přesvědčil na vlastní kúži Oto Kelemen se svými dvěma vysportovanými rychlíky Unkasem a Najtym. Jako obvykle se začínalo agility, po té následoval scooter a nakonec byl na pořadu puling. Mladí psíci tahali prázdné saně a ti dospělí saně naložené betonovými dlaždicemi.  V agility vynikala Rózinka, která trať absolvovala zcela sama, jen zdálky navigovaná Ivou a skákala jako srna přes nejvyšší překážku. V kategorii Scooter bylo několik vynikajících závodníků, ale v pulingu jasně vyplynulo, kdo tuto dysciplínu trénuje- z fen byla nejlepší pracovitá Kony a ze psů dříč Dastyn oba z rodiny Martiny a Davida Maarových.
    Do sytosti vydovádění a zahřátí jsme večer zasedli pod prostorné altány, jež prozíravě přivezl a postavil Martin Marinčič a věnovali se volné zábavě a dobrému jídlu i pití dlouho do noci. Stoly se prohýbaly pod různými lahůdkami a vynikajícího grilovaného masíčka, které připravoval šéfkuchař Jirka Novák, bylo tolik, že jsme ho ani nemohli sníst.
Prožili jsme tak již osmý příjemný víkend mezi svými a společně se svými psíky jsme se hezky pobavili. Je opravdu radost vidět, jak společný zájem a zážitky spojují milé lidi různých skupin i věkových kategorií. Máme opět na co vzpomínat a můžeme se těšit na další setkání.

 


  Kateřina Scheuflerová-Bergerová

 

 

 

 

 

 

 

 

VII. VÍKEND S ALJAŠSKÝM MALAMUTEM ZADNÍ TŘEBÁŇ 14.- 15.6. 2008

 

galerie

 

 

Malamutí ostrov - Zadní Třebáň

 

20.- 21. září se konal letošní druhý Víkend s aljašským malamutem. Místo vybrali Standa Hájek s Danuškou Staňkovou a Lenkou Juhaňákovou opravdu kouzelné- v autokempingu „Ostrov“ v Zadní Třebáni na opravdovém ostrově uprostřed Berounky. V zajištění celé akce se opravdu vyznamenal Standa Hájek a zajištění celé akce bylo opravdu profesionální a bylo vidět, že mu příprava dala hodně práce. Do „sbírky“ nám bohužel zatím chybí již jen pamětní list 7. Víkendu s AM a doufám, že ho trojice organizátorů všem účastníkům zašle např. spolu s bulletinem.

 Počasí nám sice tentokrát tolik nepřálo, bylo jen 12°C,  ale aspoň nepršelo a v neděli dokonce mezi mraky probleskovalo sluníčko. Naopak naši malamuti byli spokojení a nemuseli jsme se bát, že jim bude příliš horko, když se tentokrát mohli učit pracovat v zápřahu.

Na akci dorazilo nakonec asi 19 sportsmenů, kteří dojížděli na místo během sobotního dopoledne a na společném obědě  jsme se domluvili, že část půjde pouze na výlet, ale skalní sportovci se rozhodli, že dodrží avízovaný sportovní program, ikdyž jsme polu s Vláďou zajistili pouze dvě disciplíny- agility a scooter. Tito sportovci se po procházce podél romantické řeky Berounky společně se svými malamutíky vrhli do odpoledního sportování.

Iva Valtrová byla tak hodná, že nám laskavě přivezla svou závodní koloběžku- scooter, aby si naši psíci vyzkoušeli, co to je pracovat v zápřahu. Vytyčili jsme 200 m trať s otočkou a mohli jsme začít. Této možnosti nadšeně využili Grey a Rózinka Ivy a Vládi Vejsadových, moji Storm a Alisia a Unkas s Najtym Oty Kelemena, kteří předvedli vpravdě profesionální výkon. Někteří naši malamuti  absolvovali trať několikrát s různými „mushery“. V kategorii scooter 1 pes byl bezkonkurenčně nejrychlejší Unkas s Otou, a v kategorii scooter 2 psi vyhrál  Otův „Unkas“ Unkas- Utas s mladým „Najtym“ First Knight. „Závod“  dokončil také scooter Ivy Valtrové v kategorii 2 psi  „Storm“ Electrical Storm s „ Alisií“  Alisia Icy Wind a po té ještě Storm absolvoval celou trať s Ivou a posléze se mnou v kategorii scooter 1 pes.

Po krátkém odpočinku a osvěžení Iva a Vláďa Vejsadovi připravil velice pěknou a členitou trať pro soutěž agility (začínala slalomem, po té následovaly 2 přeskoky, otočka, proskok kruhem, další přeskok a závěrem kratší slalom). Bylo vidět na výkonu „Greye“ Earl Grey a malé „Rózinky“ Frozen Rose, že se této sportovní disciplíně opravdu naplno věnují a byli v této disciplíně nejlepší a naprosto nejrychlejší. Plného počtu bodů dosáhli také Storm a veteránka Alisia a také z výletu přišedší „Dastyn“ Distant Thunder a „Kony“ Calma. Mladý Najty se také snažil a byl velmi šikovný, Unkas svůj výkon v agility z radosti a přebytku energie pojal spíše jako zábavné cirkusové představení a skákal Otovi až nad hlavu J

Bylo to opravdu příjemně ztrávené sportovní odpoledne a pěkně jsme se při tomto dovádění zahřáli a s chutí jsme se pak mohli přidat k podvečernímu posezení u ohně. Chutnali nám opečené buřtíky a grog nás zahříval dlouho do noci. V neděli se nás 11 skalních sešlo ke společné snídani a rozloučení, někteří nezdolní, jako Iva Vláďou, se chystali domů až po příjemné procházce již podzimně zbarveným lesem. Doufám, že se takto sejdeme i příští rok na podobné akci.

 

Kateřina Scheuflerová-Bergerová

 

 

 

 

 

 

 

 

VI. Víkend s Aljašským malamutem LUŽANY 14. - 15.6. 2008

 

S radostí jsme se opět po roce znovu sešli na klubové akci AMKČR , Víkend s Aljašským malamutem v Lužanech u Jičína. Účast byla letos opravdu rekordní - jen ubytovaných účastníků se svými psími kamarády bylo přes 60 a zaplnili prakticky všechny chatky autokempu, a to nepočítám ty, kteří přijeli jen na sobotu.

Hodně majitelů malamutíků dorazilo již v pátek, aby si užili avizovaného krásného počasí v příjemném přírodním prostředí a vydalo se na sběr hub i lesních jahod. Sobotní ráno pokračovalo členskou chůzí a po obědě následovala bonitace a svod dorostu. Hned po té byla také připravena trať na malamutí trojboj- agility, pulling a psí soutěž v běhu u kola či koloběžky. Po té následoval zasloužený odpočinek a zábava u ohně při společné večeři a grilování. Druhý den po nedělní snídani jsme se vydali na 5ti kilometrový okružní výlet, který vedl překrásným lesním terénem. „Místní“ Dana Staňková s rodinou a po zkušenostech z loňského i letošního výletu jsme konstatovali, že jíčínský kilometr je nepoměrně delší než normální.

Musím říci, že všichni zúčastnění již zcela samozřejmě a bez řečí přiložili ruku k dílu a zasloužili se tak o zdar celé akce. Určitě nevyjmenuji všechny a je jasné, že na spoustu kamarádů zapomenu, ale doufám, že se na mne za to nebude nikdo zlobit. Velký dík patří organizátorům Lence Juhaňákové, Standovi Hájkovi, Danušce Staňkové a Míše Purnochové, také „našim klukům“ Martinovi Marinčičovi, Jirkovi Novákovi, Milanu Purnochovi, Jardovi Leitymu, kteří pilně stavěli stan pro bonitaci a lavice se stoly pro společné posezení, Lacovi Hollemu a Ondrovi Bachorovi, kteří sesbírali, nařezali a přivezli plné auto dřeva a připravili hranici, Vláďovi Vejsadovi který pracoval jako hlavní dokumnetátor a fotograf, všem, kteří doma napekli koláče, připravili saláty a i zde na místě připravili všechny ty dobroty , které jsme měli radost a potěšení konzumovat. O zábavu a záchvaty smíchu se nám starala „dvojka šoumenů“ Oto Kelemen a Ondra Bachor. Co dodat, prostě to nemělo chybu……

Strávili jsme tak další velmi příjemný víkend spolu a společně s našimi pejsky. Máme skutečně na co vzpomínat a můžeme se těšit na další setkání, i když musím konstatovat, že laťka už je tentokrát velmi vysoko a nebude jednoduché ji překonat.

 

K. Bergerová- Scheuflerová

TROJBOJ - Lužany 14.6.2008

 

Agility: Překážka, slalom, proskok kruhem (bez pořadí)

 

Pořadí: Jméno psa:        Majitel:                Čas:       Body:

1.            BLACK              Leityovi               -             3

2.            LADY                 Leityovi               -             3

3.            UNKAS               O.Kelemen        -              3

4.            KIM                    Schejbalovi       -              3

5.            TESÁK                K.Kult                -              3

6.            FALCO                Hencovi             -              3

7.            DUSTIN               Maarovi             -              1

8.            KONY                  Maarovi             -              1

9.            BARNEY              O.Mihalčin         -              3

10.          CLARC                O.Mihalčin         -              3

11.          GERRY                Markusovi          -              3

12.          CRONY                P.Joska              -              3

13.          NIKY                    Novákovi            -              3

14.          STORM                K.Scheuflerová  -              3

15.          ALISIA                 K.Scheuflerová  -              3

16.          WOLF                  D.Staňková        -              3

17.          LAKOTA               Purnochovi        -              3

18.          ANINKA                Purnochovi        -              3

19.          COLIN                  Bachorovi           -              3

20.          SAŠA                                              -              3

21.          DARINKA             Marcová,Hollý     -              0

22.          RÓZINKA             Vejsadovi            -              3

 

Pulling:

 

Pořadí: Jméno psa:        Majitel:                               Čas:      Body:

1.            DUSTIN             Maarovi                           4,5 s.     6

2.            GERRY              Markusovi                        7,0 s.     5

3.            KONNY              Maarovi                           8,0 s.     4

4.            CRONY              P.Joska                          14,0 s.     3

5.            NIKY                  Novákovi                        19,0 s.    2

6.            LAKOTA            Purnochovi                     53,0 s.    1

BLACK                             Leityovi                              -            0

LADY                                Leityovi                              -            0

UNKAS                             O.Kelemen                         -            0

KIM                                  Schejbalovi                        -            0

TESÁK                             K.Kult                                 -            0

FALCO                             Hencovi                              -            0

BARNEY                           O.Mihalčin                         -             0

CLARC                             O.Mihalčin                         -             0

STORM                            K.Scheuflerová                  -             0

ALISIA                             K.Scheuflerová                  -             0

WOLF                              D.Staňková                        -             0

ANINKA                           Purnochovi                         -             0

COLIN                             Bachorovi                           -             0

SAŠA                                                                         -             0

DARINKA                         Marcová, Hollý                   -             0            

 

Bikejöring / Scooter: Jízda na kole / koloběžce

 

Pořadí: Jméno psa:        Majitel:                               Čas:       Body:

1.            KONY                 Maarovi                           1,28       16

2.            UNKAS               O.Kelemen                      1,29       15

3.            KIM                    Schejbalovi                     1,30       14

4.            DUSTIN              Maarovi                           1,36       13

5.            BLACK               Leityovi                           1,42       12

6.            LAKOTA             Purnochovi                     1,43       11

7.            FALCO               Hencovi                          1,45       10

8.            LADY                  Leityovi                          1,48       9

9.            GERRY               Markusovi                       1,50       8

10.          ANINKA              Purnochovi                     2,0         7

11.          NIKY                   Novákovi                        2,16       6

12.          DARINKA            Marcová, Hollý               2,24       5

13.          STORM               K.Scheuflerová              2,35       4

14.          TESÁK                K.Kult                             2,55       3

15.          WOLF                 D.Staňková                    3,04       2

16.          CRONY               P.Joska                          3,19       1

BARNEY                            O.Mihalčin                         -         0

CLARC                              O.Mihalčin                         -         0

ALISIA                              K.Scheuflerová                  -         0

COLIN                               Bachorovi                          -         0

SAŠA                                                                          -         0

 

Nejúspěšnějším účastníkem a vítězem se stal  Dastin a David Maara

 

 

 

 

 

 

V. Víkend s Aljašským malamutem LUŽANY 2. - 3.6. 2007 

 

S velkým nadšením jsme se letos opět sešli na již pátém srazu AMKČR s účastníky Víkendu s Aljašským malamutem, v krásném koutě přírody, v Lužanech u Jičína.

Autokemp umístěný u čistého a krásného rybníka, poskytnul na dva dny zázemí všem malamutíkům a jejich majitelům, jakož samozřejmě i jiným pejskům a jejich páníčkům, kteří se k nám přidali.

Paní Daniela Staňková připravila se svojí rodinou trasu vycházky, která vedla kopcovitým terénem a končila v příjemné hospůdce, kde našli znavení páníčkové i jejich pejskové osvěžení.

Někteří pokračovali do cíle cesty, vesničky Hřídelec a její tajemné sopky, která se zde tajemně vypíná a velmi na nás zapůsobila. Navštívili jsme tajemné jeskyňky a poté se dali cestou zpáteční.

Naši pejskové statečně šlapali a my je následovali cestou necestou, jarním lesem, který nás provázel příjemným, už skoro letním klimatem s občasným deštíkem, který nás skrápěl.

Večer jsme se po osvěžení a večeři pěkně sešli u

Táboráku a při opékání a dobrém moku, probrali možné i nemožné týkající se malamutů a psího dění.

Druhý den, jelikož se z organizačních důvodů nekonaly soutěže, se pomalu po obědě účastníci rozjeli do svých domovů.

Strávili jsme velmi příjemný víkend s našimi kamarády a přáteli s jejich pejsky, i když některé plánované akce bohužel neproběhly na sto procent, budeme se těšit na další.

Děkujeme.

 

Michaela Purnochová

 

 

P.S.

Dovolte mi ještě malou poznámku.

V nejmenované diskuzi na internetu jsme se dočetli o kritice tohoto Víkendu, kterou tam spustil jeden z jeho účastníků (pod přezdívkou CZTWEETY) a jeho následné bezdůvodné kritice práce výboru AMKČR

Výbor klubu se kritice nebrání, pokud je vedená s úmyslem stav zlepšit. Ale tohle mi moc čisté nepřipadalo, neboť se dotyčný ani nepředstavil.

V žádném případě Víkendy s malamutem nejsou žádné direktivní akce. Slouží k setkání a relaxaci majitelů, setkání psů a jejich kontaktování a socializaci ve velké smečce bez jejich rozdělování s P.P. či bez. Vznikly z potřeb majitelů malamutů strávit příjemné dny bez hektických a stresových situací v příjemném prostředí.

Výbor klubu vítá vždy nadšené organizátory, kteří se ujmou tuto akci připravit. Bohužel ne vždy se povede vše na 100%. To je život. Ale našim cílem je dobrá práce a spokojenost všech lidí a jejich psů.

Ono je jednodušší kritizovat a nic nedělat, než dát návrh a zrealizovat jej. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.

 

 

 

 

 

IV. Víkend s Aljašským malamutem - HORNÍ JELENÍ - 9. - 10.9. 2006

 

Již počtvrté se sešli přátelé a členové Alaskan malamute klubu Česká republika na víkendovém setkání, letos v Horním Jelení u Holic.

Nádherný areál Radost uprostřed lesa, který se na dva dny stal místem hrátek našich pejsků a jejich páníčků, byl naprosto dokonalý.

Sešli jsme se opět v hojném počtu a počasí bylo přímo jako z nejlepšího katalogu „exclusiv“. Sluníčko nám přálo a blahodárně nás zahrnovalo svoji přízní po celé dva dny.

Po sobotním příjezdu, jsme se ubytovali v prostorných chatách a po dobrém obědě nastoupili v plném počtu na 1. klubový pracovní trojboj, který nám výbor klubu AMKČR připravil.

Cílem tohoto trojboje není trhat rekordy, ale spíše ukázat majitelům, co jejich malamut umí a čeho je schopen. I když zařazen mezi společenská plemena, duší pracovní pes. A pracovní vlohy Aljašského malamuta chce náš klub podporovat. V době, kdy je naše plemeno na musherských akcích spíše vzácností, chceme majitelům předvést jaké aktivity v oblasti sportu mohou se svým psem provádět.

Rozdělili jsme trojboj na tři kola: agility (parkurové skoky, kladina, tunel), bikecross (jízda na kole terénem) a pulling (tah saní se zátěží).

Zúčastnily se všechny věkové kategorie, s velkým nasazením a úspěchem. Někteří pejskové viděli překážky či kolo poprvé a co teprve tahat saně se zátěží. Musím ale konstatovat, užili jsme si opravdu všichni !! Chtěli bychom tuto tradici zachovat a budeme ji jen a jen vylepšovat.

Večer jsme se sešli odpočatí u dlouhého stolu a krásný večer nám zpříjemňovalo dobré pití a výborné grilované maso. Pohostinnost a milá zábava nás provázela do pozdních nočních hodin. Téma bylo jedno jediné – Aljašský malamut.

Druhý den ráno jsme po vydatné snídani popadli naše psíky a vydali se s nimi do prosluněného lesa na dogtrekking ve zkrácené kilometráži. Sluníčko a všude přítomné houby nás doprovodili zpět do základního tábora a po rozloučení jsme se vydali zpět ke svým domovům.

Dovolte mi poděkovat celé rodině Horáčkových, kteří toto setkání zorganizovali a zabezpečili i sponzorské dary firmy Hills.

Děkujeme za krásný víkend.

 

Michaela Purnochová

Laglem Sweet of Navarama Mal („Jurášek III.“)

 

* 28.10.2005 + 10.9.2006

Byl krásný slunný den a já jsem odjel se svojí rodinou a kamarádkou Sylvinou (Drop of Silver Stormyth) na dlouho očekávaný výlet s malamutíky.

Ráno jsme přijeli, páníčkové se ubytovali a mě a moji kámošku ubytovali vedle jejich domečku.

Všechno jsem si pěkně očuchal a označkoval, trošku jsem si něco vyříkal s ostatními a velmi vřele jsem se přivítal i se svojí chůvou, která mi připomínala mámu, i se svými brášky a ségrou.

Moji dvounožci něco vykládali chůvě o pubertě, ale já byl šťastný, že je všechny vidím, nevím co na tom mají, když něco občas rozkoušu nebo vyhrabu.

Odpoledne sice po mě vyžadovali nějaké divné sportovní výkony, ale já nabitý energií a mládím jsem odváděl statečnou práci a moc se snažil. Dostal jsem nějaké mňamky, dokonce jsem se i vykoupal, no a večer po dobré večeři jsem zalehnul ke svojí kámošce.

V noci mě vzbudila hrozná bolest mého bříška, udělalo se mi moc špatně a pomalu se všechno ztrácelo v mlze a tmě. Slyšel jsem zoufalé výkřiky mých dvounožců a laskavé ruce chůvy, která mě balila do deky aby mi bylo teplo. Poslední co jsem slyšel, byl její uklidňující hlas, „Jurášku to bude dobré“……..

Pak jsem se probudil úplně někde jinde, na krásné louce v horách, kde se můžu proběhnout se svými malamuty, kde neustále svítí slunce, je tu plno sněhu a trávy, plné misky dobrého papání a křišťálové vody. Jen mi trochu chybí moji dvounožci……..

Bohužel neštěstí jde ruku v ruce se štěstím. Rodina Tumpachova přišla na víkendovém setkání v Horním Jelení o svého krásného, mladého malamuta, psa „Juráška III.“.

Zemřel na následky akutní otravy jedem, který byl zřejmě nastražen v návnadě na lišky, která byla položena v lese.

Je neomluvitelné jednání těchto lidských bestií, kteří si zřejmě léčí svoje mindráky, hloupost na zvířatech.

Zase zahynula bytost, která nikomu neublížila a která dělala radost svým lidem. Zahynula v bolestech a bez šance na vyléčení.

Je nám nesmírně líto, a jen doufáme, že je „Juráškovi III.“, už tam za tou duhou lépe a nic ho nebolí. I za svůj krátký život udělal nám všem radost ze svého bytí.

Možná, že zachránil život někomu jinému, tím mu zůstaňme navždy vděční.

 

Vzpomínáme. Michaela Purnochová

 

 

Malamutí TROJBOJ:

AGILITY:

 

Jméno psa:

Jméno závodníka:

Trestné body:

Počet bodů:

BONNIE

p. Morys

0

8

LAKOTA

M.Purnochová

0

8

LUPÍNO

L.Juhaňáková

0

8

LAGLEM SWEET

p.Tumpach

4

4

DUNČA

p.Joska

1

7

LADY

I.Leityová

0

8

TESÁK

K.Kult

0

8

AVALINE

D.Staňková

-

0

WOLF

B.Staňková

0

8

CALMA

M.Maarová

0

8

NIKY

J.Novák

0

8

DUSTY

M.Maarová

0

8

SYLVA

Tumpachovi

0

8

ANINKA

M.Purnochová

0

8

BLACK

I.Leityová

0

8

MATYLDA

Barunka

-

0

SUSCHI

p.Tatíčková

0

8

GREY

p.Vejsadová

0

8

ADŽIKA

p.Bodnárová

-

0

ELLIS

p.Horáčková

0

8

ARLI

K.Staňková

0

8

ROSA

p.Vejsadová

3

5

ENNAI

I.Horáčková

0

8

DELPHI

I.Horáčková

0

8

 

BIKECROSS: vzdálenost 500m

 

Jméno psa:

Jméno závodníka:

Čas:

Počet bodů:

ELLIS

p.Horáček

1:03:03

18

BLACK

J.Leity

1:05:02

17

NIKY

J.Novák

1:06:1

16

DUSTY

M.Maarová

1:07:6

15

WOLF

D.Staňková

1:16:00

14

DELPHI

I.Horáčková

1:21:03

13

BONNIE

p. Morys

1:23:5

12

ARLI

K.Staňková

1:26:06

11

ENNAI

I.Horáčková

1:28:2

10

ANINKA

M.Purnochová

1:30:00

9

LADY

I.Leityová

1:30:7

8

TESÁK

K.Kult

1:34:7

7

LAKOTA

M.Purnochová

1:44:05

6

SUSCHI

p.Tatíčková

1:49:09

5

SYLVA

p.Tumpach

1:52:6

4

LUPÍNO

M.Purnoch

2:12:01

3

AVALINE

D.Staňková

2:20:00

2

 

PULLING: kategorie 1 – dospělí psi – zátěž 20kg – délka 10m

 

 

Jméno psa:

Jméno závodníka:

Čas:

Počet bodů:

NIKY

J.Novák

00:15:09

7

LAKOTA

M.Purnochová

00:18:01

6

BLACK

I.Leityová

00:18:04

5

DUSTY

M.Maarová

00:45:08

4

LUPÍNO

L.Juhaňáková

00:53:05

3

TESÁK

K.Kult

1:28:06

2

LADY

I.Leityová

0

1

 

PULLING: kategorie 2 – štěňata – bez zátěže – délka 10m

 

 

Jméno psa:

Jméno závodníka:

Čas:

Počet bodů:

BONNIE

p.Morys

00:09:03

9

WOLF

D.Staňková

00:16:07

8

SUSCHI

p.Tatíčková

00:18:02

7

ENNAI

I.Horáčková

00:21:04

6

ARLI

B.Staňková

00:24:06

5

ELLIS

Horáčkovi

00:27:04

4

AVALINE

D.Staňková

1:32:00

3

CALMA

M.Maarová

00:10:04

2

ANINKA

M.Purnochová

00:11:05

1

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

Kategorie 1 – dospělí psi

 

Pořadí:

Jméno psa:

Jméno majitele:

Počet bodů:

Plemeno:

1.

NIKY

Jiří Novák

31

AM

2.

BLACK

Irena Leityová

30

AM

3.

DUSTY

M.Maarová

27

AM

4.

DELPHI

Irena Horáčková

21

AM

5.

LAKOTA

Michaela Purnochová

20

AM

6.

LADY

Irena Leityová

17

AM

6.

TESÁK

Karel Kult

17

AM

7.

LUPÍNO

Lenka Juhaňáková

14

AM

8.

SYLVA

Tumpachovi

12

AM

9.

GREY

Vejsadovi

8

AM

10.

BRIER ROSE

Vejsadovi

5

AM

 

Kategorie 2 - štěňata

 

Pořadí:

Jméno psa:

Jméno majitele:

Počet bodů:

Plemeno:

1.

ELLIS

Horáčkovi

30

AM

1.

WOLF

Staňkovi

30

AM

2.

BONNIE

p.Morys

29

AM

3.

ENNAI

Irena Horáčková

24

AM

3.

ARLY

Staňkovi

24

Border kolie

4.

SUSCHI

p.Tatíčková

20

Zlatý retrívr

5.

ANINKA

Michaela Purnochová

18

AM

6.

CALMA

M.Maarová

10

AM

7.

AVALINE

Staňkovi

5

AM

 

 

 

 

 

 

III. Víkend s Aljašským malamutem - Bělá pod Bezdězem 27. - 28.5.2006

 

Ve dnech 27. – 28.5.2006 pořádal AMKČR již třetí Víkend s Aljašským malamutem. Tentokrát musíme moc poděkovat Martině Kovářové a Oldovi Mihalčinovi, kteří tuto akci uspořádali v malebném koutku Máchova kraje, v Bělé pod Bezdězem.

Chatová osada „Pohádka“ nás přivítala v sobotu ráno vydatnou nadílkou deště, který trval téměř do oběda. To však nezaskočilo nás a naše chlupáče, ani opět velice příjemnou rozhodčí paní Marii Maruškovou. Díky ní proběhla bonitace a početný svod štěňat v absolutní pohodě.

Po obědě jsme se vydali na plánovaný výlet. Martina s Oldou naplánovali trasu asi 12 km dlouhou.

Úvodní část vedla ulicemi Bělé mezi domy, kde tolik malamutů vzbudilo malý rozruch mezi obyvateli a hlavně mezi jejich domácími mazlíčky. Následovalo dlouhé stoupání po schodech – na protažení kostry – a pak už jsme se dostali do volné přírody.

Někteří účastníci byli tak zabráni do hovoru, že se jim podařilo po několika stovkách metrů zabloudit. Nakonec ale našli správnou cestu a tak mohli všichni nerušeně pokračovat. Cesta vedla krásným, odpoledne již částečně prosluněným lesem, a tak někteří čtyřnozí turisté neodolali osvěžení v temném, bahnitém jezírku. Asi na polovině cesty jsme došli k bývalé Valdštejnské hospodě. Byly to zchátralé zbytky starých budov uprostřed jakéhosi parku, kde se nad námi klenuly nádherné koruny prastarých stromů.

Cesta byla viditelně označena fáborky a tak jsme se pomalu vydali podle nich zpět k osadě. Jako první sem dorazili nejmladší účastníci, kteří pak čekali až dojdou i jejich rodiče (už nejsme nejmladší). Byli jsme příjemně unaveni a těšili se na večerní posezení s dobrým jídlem. Všichni si moc libovali a za tónů kytary poseděli do pozdních hodin.

Ráno po snídani jsme se pomalu rozjeli domů.

Celá akce se opět moc a moc vydařila a těšíme se na podzim do Horního Jelení.                                                           

Závěrem chci ještě poděkovat sponzorům akce:

 

Firmě Jaroslav Cankař a syn – ATMOS

Firmě WEBER Mlýn – ACANA

Firmě ADANSMOTO

Panu O. Ludvíkovi.

 Daniela Staňková a Jaroslav Leity

 

 

 

 

 

 

 

II. Víkend s Aljašským malamutem - Kouty 11.09. 2005

 

      Již podruhé se konalo přátelské setkání příznivců a milovníků aljašských malamutů tentokrát v Koutech u Ledče nad Sázavou, které pořádá klub zastřešující toto plemeno. Stejně jako loni se sešlo přes tři desítky těchto severských psů, ale i jiných psích kamarádů spolu s jejich sportovně naladěnou a ještě početnější lidskou smečkou z Čech a Slovenska.

      Za krásného zářijového dopoledne se na trasu delší 8 km tůry vydala většina účastníků. Někteří nedočkavci, kteří přijeli již v pátek, ale měli náskok co se týče ujitých kilometrů. Cesta byla vybrána s ohledem na krásy okolní krajiny, zejména nádherných a bohatých lesů. Vycházky byly značené a vhodné i pro jízdu na kole nebo tříkolku se spřežením. Večer se všichni příjemně unavení sešli na večerním posezení s grilováním a společně se pobavili o tom, co je všechny spojuje, to jest láska k jejich čtyřnohým průvodcům a spousta legrace, která se s nimi dá zažít. Druhý den byl ve znamení volné aktivity, takže ti, co pochodu neměli ještě dost, opět vyrazili na cestu. Důležité bylo ale jediné, aby setkání přineslo uspokojení lidem i jejich psům. Všichni, kteří se této letošní akce zůčastnili a pochod dokončili, dostali upomínkový diplom a mají se opět za rok nač těšit.

 

K. Scheuflerová

 

 

 

 

 

 

I. Víkend s Aljašským malamutem – Kytlice 18.- 19.9.2004

  

     V polovině měsíce září pořádal Alaskan Malamute Klub Česká republika neformální a přátelské setkání milovníků a přátel tohoto krásného severského plemene. Samozřejmě se zúčastnili také pejskové jiných ras se svými sportovně založenými pány, kteří ani nemuseli být členy klubu. Sešli se zde lidé všech věkových kategorií se stejným zájmem a láskou k Aljašským malamutům, které je spojují.

     Místo bylo vybráno v nedotčené přírodě na předhůří Krušných hor, uprostřed krásných hlubokých lesů. Ubytování bylo zajištěno v penzionu Andy v Kytlici u Nového Boru, ležícím osamoceně v údolí, který nám nabídl vytápěné chatky a výborné občerstvení.

     Někteří nedočkaví sportovci se začali sjíždět již v pátek a našli se i takoví otužilci, kteří spali dvě noci venku ve stanu. Myslím si, že své malamutíky používali jako výhřevná kamínka. Totiž i přesto že v tyto dny panovalo krásné počasí, noci kdy svítily na obloze hvězdy byly dost chladné.

V sobotu bylo zahájeno přivítáním všech účastníků presidentkou klubu Blankou Šrimplovou. Dále pokračoval program bonitací a svodem štěňat. S dobrou náladou a šarmem posuzovala   Marie Marušková, které pomáhala poradkyně chovu Michaela Purnochová a zapisovala Lenka Juhaňáková. Všichni kteří se bonitace i svodu zúčastnili, obdrželi od prezidentky klubu tašku plnou krmení od firmy Belcando, které zajišťoval Jaroslav Leity, který měl i celkově „lví podíl“ na zdaru celé dvoudenní akce.

     Ti kteří se bonitace nezúčastnili, vyrazili do lesů na houby, které zde rostly opravdu v hojném množství nebo vyjeli na ranní projížďku se svým spřežením. Poté následoval zasloužený oběd a malá relaxace, protože ve 2 hodiny byl sraz na odpolední procházku, kterou si nikdo nechtěl nechat ujít.

     Jaroslav Leity pečlivě připravil trasu a jednotlivým skupinám rozdal mapy. Všichni psi byli ve svém živlu a nedočkavě táhli do lesů. Na druhém rozcestí někteří účastníci zvolili kratší cestu, většina však pokračovala dál. Cesta vedla prosluněnými smrkovými lesy,                                                                 

voňavými pasekami i temnějším bukovým hvozdem, kde nám pod nohama šustilo spadané listí. Prudší stoupání střídalo stezku uprostřed skal a našel se i potok k osvěžení našich čtyřnohých kamarádů.

 Příjemně unaveni jsme se v podvečer vrátili zpět. Před večeří všichni účastníci setkání obdrželi Památeční list jako vzpomínku na Kytlici 2004.

Spokojení pesani dostali krmení a vodu a jejich vyhladovělí dvounožci začali chystat grilování buřtíků a skvěle naloženého masa. Byla to dobrota a ještě teď, když si vzpomenu na stůl prohýbající se pod různými chuťovkami, sbíhají se mi sliny. Dlouho do noci jsme si krásně povídali o všem co nás spojuje – o našich čtyřnohých kamarádech, jejich lumpárnách, o společné lásce k nim a jak nám ji vrchovatou mírou vrací. Bylo to milé posezení v přátelské atmosféře, kdy jsme se hezky pobavili i zasmáli.

     Ráno jsme se všichni sešli k bohaté snídani, po které následoval volný program. Někteří opět zapřáhli své psy do trojkolky, jiní osedlali svá kola a ostatní, kteří ještě neodjeli se „ztratili“ v lesích ke sběru hub.

     Bylo to milé setkání plné pohody, porozumění a legrace. Myslím si, že všichni kteří se zúčastnili budou rádi vzpomínat, ostatně tak jako já, že jsme založili novou tradici hodnou následování v letech budoucích. Stále je co vylepšovat a jsem moc ráda, že mohu nyní konstatovat, že se v roce 2005 máme opět na co těšit.

 

Kateřina Scheuflerová